09122381610
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
سایز
پهنا
فاق
رینگ
کشور سازنده
نوع آج
کالا برای:

لاستیک مسابقه ای

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

خودروهایی که در مسابقات مختلف رانندگی مورد استفاده قرار میگیرند از لاستیک هایی برخوردار هستند که با لاستیک سواری و خودروهای معمولی متفاوت است. لاستیک مسابقه ای از طراحی کاملا متفاوتی برخوردار است و قادر به تحمل یک محدوده دما و همچنین رطوبت خاص میباشد. لاستیک سواری میتوانند تا هر بازه حرارتی را تحمل کنند ولی لاستیک پیست اینگونه نیست. دوام و میزان کارکرد لاستیک مسابقه ای بستگی به فشار وارد شده به آن دارد. معمولا به دلیل فشار زیادی که به لاستیک مسابقه ای وارد میشود در مدت کوتاهی از بین میرود. بهترین نوع لاستیک مسابقه ای را می توانید از فروشگاه اینترنتی تایر ایرانیان خریداری نمایید.

 

لاستیک مسابقه ای معمولا پهن تر از لاستیک خودروهای معمولی و سواری است. طراحی لاستیک پهن برای خودروهای مسابقه ای کاملا درست و اصولی میباشد. لاستیک های معمولی در سرعت های بالا چسبندگی خوبی را با سطح جاده ایجاد نمیکنند و در بیشتر موارد مشاهده میشود که خودرو کنترل خود را از دست داده و واژگون میشود. لاستیک مسابقه ای به دلیل پهنای بیشتری که نسبت به لاستیک های معمولی دارد از هر گونه واژگونی خودرو جلوگیری میکند. البته بکارگیری لاستیک پیست برای بسیاری از خودروهای معمولی امکان پذیر نیست و حتی ممکن است باعث بروز آسیب هایی به قسمت های فنی خودرو شود.

اگر تا کنون سطح لاستیک مسابقه ای را از نزدیک و یا در رسانه ها مشاهده کرده باشید متوجه شده اید که این نوع لاستیک ها بلا استثنا دارای شیارهایی بر روی خود هستند. شیارهای تعبیه شده بر روی لاستیک مسابقه ای مزیت های زیادی را برای خودرو ایجاد میکند. بزرگترین مزیت این شیارها در شتاب دهی و حرکت بهتر خودرو میباشد. این شیارها با ارتباطی که با سطح زمین برقرار میکنند میتوانند سرعت اولیه و همان شتاب را تا حد زیادی افزایش دهند. علاوه بر این، شیارها در لاستیک مسابقه ای مانع از انحراف خودرو به طرفین میشوند و خودرو را در یک مسیر بدون انحراف به حرکت در می آورند.

لاستیک مسابقه ای معمولا از مواد و متریالی ساخته میشود که خاصیت نرمی دارد و به همین دلیل است که این نوع لاستیک عمر کوتاهی دارند. در بیشتر مسابقات از تعداد زیادی لاستیک مسابقه ای یدکی استفاده میشود تا در صورت معیوب شدن لاستیک بتوان از لاستیک جایگزین استفاده نود.

لاستیک مسابقه ای در برندهای مختلفی تولید میشود که بهترین نوع آنرا میتوان پیرلی نام برد. لاستیک مسابقه ای را در هر فروشگاهی نمیتوانید پیدا کنید و باید به فروشگاه هایی که تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند مراجعه شود.

ادامه مطلب ˅
7 / 10
از 4 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()