09122381610
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
سایز
پهنا
فاق
رینگ
کشور سازنده
نوع آج
کالا برای:

لاستیک سواری

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

لاستیک خودروهای سنگین و سبک با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. حتی لاستیک خودروهای سواری نیز تفاوت هایی از لحاظ ابعاد با یکدیگر دارند. لاستیک سواری یکی از پرمصرف ترین نوع لاستیک است که برای خودروهای به غیر از شاسی بلند، کامیون، کامیونت و وانت به کار میرود. البته در برخی وانت ها نیز از لاستیک سواری استفاده میشود.

لاستیک سواری

لاستیک سواری را میتوانید در نوع خارجی و داخلی تهیه کرده و بر روی ماشین نصب کنید ولی در نظر گرفتن نکاتی برای خرید لاستیک بسیار مهم میباشد.  فروشگاه لاستیک تایر ایرانیان تمامی انواع لاتیک سواری که در فروشگاه خود عرضه میکند از استاندارد های روز دنیا برخوردار هستند و خریدار میتواند با خیال آسوده لاستیک سواری مورد نظر خود را تهیه نماید.

قبل از خرید لاستیک سواری باید تاریخ تولید و انقضای لاستیک سواری را مشاهده کنید. تاریخ مصرفی که برای لاستیک خودرو در نظر گرفته شده است ۴ سال میباشد و ۴ سال یک استاندارد جهانی میباشد. این تاریخ بر روی قسمتی از لاستیک سواری به صورت یک عدد چهار رقمی درج شده است. تاریخ انقضای لاستیک را باید جدی بگیرید زیرا خطرات جبران ناپذیری را بوجود خواهد آورد و احتمال ترکیدن آن در هنگام استفاده از خودرو وجود دارد. بیشترین مشکلی که یک لاستیک سواری بعد از مدتی استفاده ایجاد میکند ساییدگی آن میباشد. میزان سایش بر روی هر لاستیکی درج شده است. هر چه عدد درج شده برای میزان سایش لاستیک سواری بیشتر باشد در نتیجه سطح لاستیک دیرتر خورده خواهد شد. به طور مثال ممکن است دو لاستیک در کنار یکدیگر قرار داشته باشند که بر روی یکی از آنها میزان سایش ۲۰۰ درج شده باشد و بر روی دیگری عدد ۴۰۰. مطمئنا لاستیکی که عدد ۴۰۰ بر روی آن درج شده باشد از میزان سایش بالاتری برخوردار است. اگر در جاده های خیس و لغزنده تردد میکنید باید از میزان چسبندگی لاستیک اطمینان حاصل کنید. میزان چسبندگی در واقع میزان متوقف کردن خودرو را در جاده های خیس نشان میدهد. برخی از انواع لاستیک سواری در جاده های خیس سر میخورند و این نشان میدهد که از میزان چسبندگی پایینی برخوردار هستند. میزان چسبندگی لاستیک سواری مانند میزان سایش از طریق اعداد مشخص نمیشود بلکه برای مشخص کردن آن از اعداد انگلیسی استفاده میگردد. این حروف به ترتیب از بیشترین مقدار چسبندگی تا کمترین میزان عبارتند از B، A، AA، C . اندازه لاستیک سواری که در واقع پهنای آن میباشد نیز ممکن است برای برخی چندان اهمیت نداشته باشد ولی باید توجه داشته باشید که برای اینکه یک خودرو بتواند بهتر و نرم تر کار کند باید لاستیک های با عرض مناسب داشته باشد. البته نوع خودرو نیز در انتخاب پهنای لاستیک بسیار مهم است. شما میتوانید لاستیک پهن را بر روی خودروی خود نصب کنید ولی ممکن است مشکلاتی را بوجود آورد.

ادامه مطلب ˅
6 / 10
از 7 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()